Nadčasová krása Prahy

Cesta za historií, kulturou a architekturou

Praha je jedním z nejkouzelnějších a nejmalebnějších evropských měst. Úchvatný výhled na historické budovy, mosty přes Vltavu a gotické kostely napoví, proč se jí říká „stověžatá“. Město je už od středověku významným kulturním a hospodářským centrem a dokázalo si uchovat svou krásu a kouzlo. Praha je proslulá mistrovskými díly architektury, mezi které bezesporu patří Pražský hrad, Karlův most a a orloj na Staroměstském náměstí. Destinace, kterou nemůže vynechat žádný zájemce o evropskou kulturu a historii.

Historické centrum Prahy je z Hotel Royal Prague snadno dostupné veřejnou dopravou. Žlutá linka metra B vás doveze ze stanice Křižíkova do stanice Náměstí Republiky. Můžete také jet tramvají 8 ze zastávky u stanice metra. Doba jízdy je cca 6 minut a jeden lístek stojí 30 CZK.

Karlín, skryté kouzlo

Hotel Royal Prague se nachází v Karlíně, bývalé průmyslové čtvrti, která se v poslední době přeměnila na živou obytnou a obchodní zónu s širokou nabídkou restaurací, barů, obchodů a zelených ploch. Srdcem celé čtvrti je Karlínské náměstí s historickými budovami a novorománským kostelem svatého Cyrila a Metoděje. Mezi hlavní karlínská lákadla patří Karlínské divadlo, do kterého si můžete zajít nejen na divadlo, ale také na muzikály, a nádherný Vítkov, druhý největší pražský park, který nabízí panoramatické výhledy na město a rozsáhlou zeleň pro odpočinek a venkovní aktivity. Karlín je zajímavá oblast, kde poznáte Prahu z moderní stránky a která návštěvníkům ukáže, jak se ve městě doopravdy žije.